Může vypuknout další světová válka, v pořadí celkem třetí? To je velmi složitá otázka. Možná odpověď zní, že dávno už vypukla a je to Studená válka druhá v pořadí. Ovšem jak moc je studená, není náhodou vlažná? Nezvyšuje se její teplota. Předpoklad, že vojska USA napapanou Ruskou federaci se blíží skoro absolutní nule. Američtí vojenští plánovači jsou si vědomí rizik, které by ostrá konfrontace s Rusy přinesla. Jenže války rozpoutávají šílenci a v Bílém domě duševně nemocného obyvatele mají. Obama připomíná sice vzhledem Křováka, ale páchá stejné kroky jako Hitler před vypuknutím II. světové války.
Osvobození Novoruska vojsky Ruské federace
Pokud někomu vyčítat rozpad Ukrajiny, který de facto už nastal, tak pak především Kyjevské vládě, která se přes Majdan dostala k moci a pak spojencům těchto zločinců, což jsou státy Evropské unie, NATO a samotné USA. Dnes v Novorusku probíhá genocida tamního obyvatelstva a vyhlazovací válka, kterou rozpoutali zločinci z Majdanu. Ukrajina proto už snad ani nemůže být jednotná, jelikož pohled na vraždění žen a dětí ukrajinskými vrahy z myslí tamních lidí jen tak nezmizí.
Je předpoklad, že pokud by ruská armáda osvobodila Novorusko od kyjevských vrahů, tak Západ nehne ani brvou, jen se spustí mediální masáž a propaganda o ruské rozpínavosti, tak jak si jí pamatujeme po osvobození Jižní Osetie od gruzínských vrahů, kteří tam páchali něco podobného. Západ měl mnoho slov, ale to bylo všechno.
Je bláhové si myslet, že by NATO či USA nějak proti ruským vojenským silám v Novrusku nějak zasáhlo. A útok na svrchované území Ruské federace? O tom by rozhodl jen totální blázen. Ale v jakém duševním stavu se právě Obama nachází? To snad neví ani on sám. Černý diktátor z Bílého domu má další trable: Nemá rodný list a nyní je i nepříčetný.
Krym ukázal, že Západ se Ruska vyděšeně bojí
Krymské referendum o nezávislosti poloostrova na Ukrajině a jeho následné začlenění do Ruské federace má dva faktory. Tím prvním je fakt, že Krym Rusku náležel. Dále pak ještě před založením Ukrajiny po rozpadu SSSR se obyvatelé Krymu vyjádřili, že nechtějí být součástí Ukrajiny, ale spíše Ruské federace. Tudíž byl Ukrajinci uloupen a letos navrácen do ruské rodiny. Navíc si o tom tamní obyvatelé rozhodli ve svobodném a demokratickém referendu.
Druhý faktor, který nastal začleněním Krymu do Ruské federace, je další a opakovaný důkaz strachu Západu (EU, USA, NATO), jak se dnes úspěšného Ruska bojí. Rusko již není ten moloch na hliněných nohách, kdy v jeho čele stál věčně opilý Boris Jelcin, z kterého si dělali jeho západní „političtí partneři“ dobrý den a srandu. Ta tam je nejednota Rusů, kteří za Jelcina žili v poměrné chudobě.
Dnešní Rusko je jednotné, prosperující a stojí za svým Putinem, který má většinovou podporu pro své kroky a činy. Tak není divu, že se jich nejednotný Západ bojí. Dokonce nastávají situace, kdy obyvatele Západu vidí ve strukturách NATO Varšavskou smlouvu a v EU a USA Sovětský svaz, kdy v Rusku vidí naději svobody a hodnot, které kdysi představoval Západ.
Po začlenění Krymu jsme zase slyšeli jen propagandu a lži o rozpínavosti Ruska. Rozpínání je ovšem stav, kdy se objekt zvětšuje ze vnitř a nikoliv to, že k danému objektu se přidávají další objekty. Reakcí navíc bylo jen bezzubé harašení zbraněmi a vyděšení námořníci v Černém moři po testu ruského systému elektronického boje.
Válka na území Rusi v roce 2014?
Dnes je pátek 13. června roku 2014, tedy velmi rychle končí jaro a na dveře buší léto. Jakýkoliv pokus o obsazení Ruska cizími vojsky začal právě v létě, a jak skončil, to je všeobecně známo. Ruské odhodlání, láska k Matičce Rusi a ruské počasí porazilo jak vojska Napoleona, tak rozdrtilo nacistické vojska Hitlera a srazilo německé agresory do kolen.
Dnešní vojenská technika je vyspělejší, ale všechny minulé války ukázaly, že se nedají vést jen letecky ze vzduchu, nýbrž je nutné nasazení pozemních vojsk. Ale pozor některé oblasti v Rusku, tedy příroda, se nezměnily a na podzim se stávají díky lijákům totálními bažinami a zima, tak ta v kontinentálním Rusku přichází s pravidelnou přesností a umí být pěkně vražedná.
Navíc ruský systém vzdušené obrany vloni v Sýrii jasně ukázal, že si poradí s raketami s plochou dráhou letu a i s dnes tzv. neviditelnými letadly, kdy podle amerického tisku zastavil invazi do Sýrie historickým sestřelením čtyř nesestřelitelných raket a jednoho neviditelného letounu. O tom se ovšem nesmíte v Evropě nic dozvědět, ač to psaly v Los Angeles Timesy.
Bombardování USA
Vůbec největším důvodem, proč se USA bojí napadnout Rusko, je ten fakt, že by válka byla velmi rychle přenesena i na území USA.
Americká vojska by musela řešit velkou vzdálenost k napadení Ruského území v rámci jeho Evropské části. Napadení Kamčatky z Aljašky je taky velmi riskantní, jelikož by USA o toto území mohly nenávratně přijít. Napadení z jihu je taky problematické: Kazachstán je spojenec a Čína spolupracuje s Ruskem a určitě nestojí o otevřený globální vojenský konflikt, jelikož by jí vadil v ekonomickém rozvoji.
Zbývají tedy jen dvě možnosti napadení Ruského území a to z Evropy, anebo z Arktidy. První možnost má zádrhel, vojska by se musela přesunout přes půl planety, jelikož ty síly, co mají Američané v Evropě, by na ruských pláních byly po smrti během několika hodin maximálně však dní.
Nejkratší cesta z Ruska do USA a zpět je přes zamrzlou část světa jménem Arktida, ovšem tam je přesun vojsk nemožný, tím směrem mohou létat jen rakety a ruské stíhačky. Ano. Rusko má stíhací letouny, které jsou schopny létat v klimatu Arktidy a severní protivzdušná obrana je ještě z dob Studené války aktivní a velmi efektivně doplňována.
Shrnuto
Ihned po napadení území Ruské federace by začaly na území USA dopadat Ruské bomby. Takto je nadstavená obranná politika Ruska a na přípravu by měli dostatek času, nežli by se vůbec vojska USA k svrchovanému území Ruské federace přiblížila.