Sobotní žihadlo sektě modrého křížku

Boj proti korupci? Už to slovní spojení je úsměvné, aktivistické a populistické. Proti korupci se bojovat nedá, té se musí předcházet, nač jsou viníci, když se jim dá zabránit, aby vznikli. Jenže primitivové kolem jakéhosi nadačního fondu chtějí krev viníků. Ano je to populární někoho lynčovat místo toho, aby se snažili měnit podmínky a korupce zmizela, jelikož by jí nikdo nepotřeboval, tak raději bojují a oni se chechtají jako idioti. Krev teče dál.

Celý tento „nadační fond“ je jen zástěrkou pro stejné praktiky, kteří tito sektáři pod značkou modrého křížku kritizují. Za odhalení korupčníka rozdávají finanční odměnu, což je taky korupce. Jelikož čestný člověk oznamuje nekalosti a trestnou činnost z důvodu své morálnosti a ne pro peníze. Takový člověk, který si je schopen sednout za tento „boj“ do Senátu, nebo přijmout „finanční dar“ (čti úplata) je jen prostý bonzák, odpad lidskosti a prodejná zrůdička.

Takže když jim nejde o boj proti korupci a je to jen populismus, tak oč jim jde? Už mají i politické ambice, tudíž asi po vzoru Věcí veřejných, nám budou chtít dokázat, že u kormidla dokážou ještě větší a nové svinstva, nežli sviňáci staří nebo dokonce dinosauří. Jediné heslo sekty modrého křížku, které je pravdivé: „Prasata u koryta se nažrala, nyní chceme žrát my.“ Vše ostatní jsou jen lži.