Protestní prezident nebo jsme národ alkoholiků a máme nového krále mokré čtvrti?

Miloš Zeman zvolen prezidentem. Bude to prezident nebo spíše král z mokré čtvrti? Karel Schwarzenberg je odporný sliz, ovšem nový prezident není o nic lepší. Ani jeden by nebyl změnou pro českou politiku, oba jsou tam příliš dlouho, ač Zeman s přestávkou, a oba umazaní špínou české politiky. Ovšem voliči si zvolili Zemana, řetězového kuřáka, pijana s jadrným slovníkem. Ovšem jaký je rozdíl mezi ním a Schwarzenbergem? Karel je taky kuřák, pití se nikdy nebránil a slovník má obdobný. Takže proč si lidé zvolili Zemana, když jsou si podobní jako vejce vejci?

Lidi nemají rádi, když jim někdo radí a kampaň Schwarzenberga byla přímo hysterická a odporná, ne že by protivník měl jinou. Ovšem asi je více politickým matadorem, jelikož se nenechal ani jednou zesměšnit. Což nemusí být dobré. Osobnost je větší tím, že neřeší, jak je vnímána okolím. Mám ovšem takový dojem že to Zeman velmi rychle napraví a ztrapní se v prvních dnech výkonu funkce. Určitě hodně lidí mimo Prahu otrávila média, které jasně nahrávala knížecímu maskotovi kulturní fronty. Na to jsou lidi už taky alergičtí, a měli pocit, že volbou Miloše, chrání slabšího. Jenže ono i v tomto byli oba kandidáti stejní. Karel využíval mediokracii, Miloš staré struktury ve velení soudruha Šloufa.

Jste jen póvl, žumpa a hnůj!

Takže proč je prezidentem Zeman a ne Schwarzenberg? Je to jednoduché, lidé chtěli nějakou změnu a Karel není změna. On dělal havloidní nepolitickou politiku, nyní dělá vládní politiku a zase nabízí havloidní nepolitickou politiku, která je nedemokratická, plná marasmu, pomluv a intrik. Naopak Zeman byl čitelný, nabízel, to co už jednou dělal, tedy slabou zvrácenou postkomunistickou politiku. Jenže lidé, když chtějí změnu, tak ne razantní. Karel sice razantní změnu nabízel, ale taky zpět. Naopak Miloš nabízel méně razantní změnu zpět. Proto vlastně prezidentské volby nic nerozhodly. Dále si v našem českém bordelu hnijeme, ale ono volba jak jednoho či druhého by znamenala to stejné.

Zvítězil jsem nad mediálním hnojem!

Vítěze voleb známe, ale poraženým není Karel Schwarzenberg, on je taky velký vítěz. Vyzkoušel si, jak se dá dělat propaganda, popírat sám sebe a otevřeně lhát. Zeman si to zkoušet nemusel, ten to už uměl z minulosti. Volby prohráli voliči, tím že na tu hru dvou mazaných kandidátů skočili a vysokou volební účasti dali novému prezidentovi silný mandát. Dalším vítězem je mediokracie, která dokázala přinutit jít k volbám přes polovinu občanů, když kandidáty byli hodni leda tak k volbě obecního blázna. Ovšem v rozporu s vítězstvím mediokracie jsou dalšími poraženými novináři. Ti už nejsou jen presstituti, nýbrž regulérní prostituti. Do budoucna je zřejmé, že napíší za kus žvance cokoliv. A nejvíce poraženým v těchto volbách je chudinka svoboda, ale ta u nás trpí stále. Bůh nás ochraňuj!