Pozor nejezte to! Slabé povahy ani nečtěte! Když v supermarketu prodávají lejna balená jako vídeňské párky

Už jste to taky určitě zažili, že se Vám nějakým omylem v lednici objeví nějaký super výrobek, který je označen jako Albert kvalita. Nebo u nich slova Quality znamená něco jiného? Ono to slovo kvalita je asi ze strany Aholdu, který provozuje řetězce Albert, jako pokus o vtip. Nehledejte tam žádnou kvalitu a už vůbec ne potravinu, ale spíše něco, co spíše připomíná výsledek trávicího traktu, nežli něco, co by mělo stát na jeho počátku. Co se s tím asi děje v trávicím traktu, jaké to asi má následky. Je normální pojídat takové fekálie???

Lejno ve umělém střívku

Lejno ve umělém střívku

Vídeňské párky Albert kvalita: Rozbalíte a vykoukne na Vás něco, co připomíná spíše hračku z hračkářství. Barva, jako by to pošlo před tisícem let. Vůně? Žádná, ale to nezapáchá. To vše nastane, jak ten speciální výrobek, který vídeňské párky nepřipomíná ani z velké dálky. Když to toho kousnete, tak se buď pozvracíte, nebo to ihned vyplivnete, jelikož to připomíná kousnutí do něčeho nespecifikovatelně odporného.

Kdo vyrábí takové šmakulády, jak říká pan Vaněk? Na obalu stojí: Masokombinát Plzeň, s. r. o., Podnikatelská 1094/15, 301 00 Plzeň. Jedná se o řeckoslovanskou firmu, a co do těch svých výrobků, které lživě označují, vídeňskými parky cpou? Telecí 100% ne, takže pokud tam není telecí, tak už označení vídeňský je lživé.

Složení toho hnusu: vepřové maso 60%, pitná voda, hovězí maso 5%, vepřová kůže, bramborový škrob, jedlá sůl s jodem, látky zvýrazňující chuť a vůni (E621 a E635), stabilizátory (E450, E452), směs koření a extraktů koření, dextróza, semeno hořčice bílé, antioxidant (E315), aroma, kouřové aroma, zahušťovadlo (E412), regulátor kyselosti (E500), konzervant (E250); Tuk maximálně 30%, sůl maximálně 2,8%. Dobrou chuť.

Má to obsahovat 65% masa, takže z 35% je to hnůj. Ono už to maso bude pravděpodobně strojově zpracované a oddělené, takže separát. To je to, co vypadá jako lejno z masa. Jo a pozor, když budete číst dál, tak se dozvíte: Obsahuje hořčici. Může obsahovat stopy: pšenice, vajec, mléka, sóji, pistácií, mandlí a celeru. Tak to je opravdu složení hodné Albert kvality.

Udělejte pokus. Hoďte takovou lahůdku psovi. I ten se na Vás podívá, že jste se zbláznili. No a někteří to i jedí. Pro korunu ušetřenou ze sebe udělají pytel hnoje na dvou nohách. Jen ať toho mají kila. Raději trochu šafránu, nežli kbelík hnoje.