Okamura si stěžuje na novináře, že z něj dělají buď blba, nebo hloupého populistu

Ono čeští novináři jsou všelijací, ale jako jedni z Čechů mají jednu základní vlastnost, nikdy nedělají zbytečnou práci. Připomněl bych jedno lidové pořekadlo. Pokud někdo za Tebe může stejnou práci udělat, tak jej nechej. Třeba to zvládne lépe. Takže podezírat české novináře, že z Okamury dělají blba, nebo hloupého populistu je hloupost. Nemusejí to dělat, sám Okamura, zvaný Pitomio, to zvládá bravurně sám a na výtečnou.

Senátor Okamura, který vzýval komunisty, jako slušnou demokratickou stranu, když máme zákon, že komunistické byli zločinní a jsou zavrženíhodní, asi moc moudra nepobral. Spíše připomíná automat, do kterého vhodíte malinký peníz, stisknete tlačítko a vypadne z něj, nějaká hloupost, omezenost, kravina, volovina nebo to jen vypustí něco zapáchajícího do prostoru.

Je přirozené, že i podobný exot má právo na zvolení. To je ta krása demokratických procesů, že sobě rovni si ze svých řad vyberou sobě rovného a toho do zastupitelských sborů si zvolí. Ono poslouchat pěkné a hloupé řeči, to hlupáci umějí a navíc se jim to ještě moc líbí. Takže pane Okamuro, co za blbost by z Vás vypadlo, řekněme tak za dvě koruny české?