GLOSA: Policejné komanda, Domina Jana a milostný trojúhelník – vítejte v banánové republice

Dobré ráno Česko, vítej v nové banánové republice, kde vládne banda policejních plukovníků a pár pověřených státních zástupců. Premiér je jen figurka a moula, který na vše kouká nevěřícně přes zarosené a upatlané brýle. Jeho nejvěrnější, mu bodla dýku do zad a rozvrátila snad i rodinu. To bude asi tím, že nebyla nejvěrnější, ale on byl poslušný své Paní Janě, Nagyová byla Nečasova domina.

Policejní komanda zasahovala kvůli manželskému trojúhelníku Petr, Jana a Radka (Nečasovi a Nagyová)? Tak toto obvinění asi vůči Nagyové padne, že si objednala sledování premiérovy manželky a přímo u expertů z Vojenského zpravodajství. Možná tento pohyb osob začal prověřování celého pavouka kolem Nagyové, kdy si mohla Ochranná služba kolem premiéra všimnout nestandardních okolností.

Za vším hledej ženu, a pokud si žena zotročila premiéra, aby jí dělal nevědomky fíkový list, tak je asi možná dobře, že zásah byl zásahem, ale co když je to vše jinak a tato konstrukce byla někým vymyšlena a policejné plukovníci fungovali jen jako sluhové na vykonání něčího přání. A co na to vše Kubice na vnitru? Koupil si jej někdo?

Celé mi to přijde jako nějaká latinskoamerická telenovela, kde se vše zaplétá a rozplétá, a někdo v pozadí se směje. Kdo se směje, kdo za tím stojí, ti zadržení, kteří byli odhalení, nebo někdo je nechal odhalit? A kdy přijde na scénu José, nebo přímo Kalousek?