GLOSA: Oranžový klaun Zaorálek hrobníkem

Hýkání pohádkového oslíka je nejvíce podobno projevu oranžového klauna z ČSSD, kterým je místopředseda Sněmovny Lubošek Zaorálek. Tento svérázný typ, který po funkci vždy toužil, jakékoliv třeba i biologické, vyhozen za bolševika z ČST TS Ostrava, dle jeho tvrzení pro politické názory, s čímž přišel ovšem až po velvetovém listopadu, opět perlil. Ovšem historka o předlistopadové angažovanosti proti režimu je jen úsměvná. Vyhodili jej pro absolutní nepoužitelnost a neschopnost. Jako i veřejné přiznání k požírání psů, čichání těkavých látek, nebo dokonce k tomu, že je idiot, to vše je slabý odvar.

Oranžový klaun se stal hrobníkem, kdy pohřbil Bohumínské usnesení, s tím že vlastně ani neplatí a že je dávno překonáno. Hrobník nejen usnesení, ale i demokratického vývoje. Stále věříte, že byl z ČST vyhozen pro angažovanost nebo spíše pro tu neschopnost, která mohla být třeba i tím toluenem způsobená? Tak jako se po listopadu v rámci Občanského fóra třásl na jakoukoliv funkci, kdy zastání našel až u Miloše Zemana, který měl vždy rád přírodní hříčky, tak dnes se třese, aby konečně usedl ve vládě a společně s komunisty mohl prznit naší zahraniční politiku a mohl odevzdat absolutně veškerou suverenitu do Evropské unie.

Luboši je smutné, když klaun se v hrobníka změní. Pak klaun o směšnost přichází a zůstává jen trapnost. Pokud nutkání eurohujerství je tak vysoké, aby bylo třeba cokoliv učinit, tak Vás prosím, čiňte tak za sebe. Ono v Bruseli se najde určitě nějaká zadnice, která Vám dovolí, abyste do ní i s botami zalezl.