Hysterická bába z Rožnova a šest statečných nenašli dohodu

Veškerá jednání se šesti poslanci, kteří se rozhodli hájit program, sliby a stanovy ODS a vedení ODS v čele s Nečasem, který už připomíná jen hysterickou bábu z rožnovského rynku, skončila. Na ničem se nedohodli. Ovšem tanečky o dohodě byly asi zbytné. Šestice do toho šla s tím, že daně se nesmí navyšovat, ač se snažili jednat, že by se navýšily tak či onak, tak Nečasovi ublížila právě ta lež, kterou o té šestici šířil, že jsou koordinovaní. To nebyli, každý měl svou optiku. Proto se nemohl Nečas s nimi dohodnout a jednání s Petrem Tluchořem muselo být pikantní ještě o to, že jej sám Nečas žensky a zezadu, oddělal. Prvně mu slíbil podporu, pak jej na klubu zařízl a ještě polil litry močůvky.

Dnes začíná klíčová schůze sněmovny. Dnes bude jasněji, co s vládou a co s Nečasem. Strašení idiotské opozice v čele s přírodním úkazem Sobotkou, předčasnými volbami, je zatím jen pohádka pro voliče ČSSD, kterým navykládáte, že i země, kde pečení holubi létají přímo do huby, existuje. Pokud šestice statečných dodrží slib, který svým voličům dala a zvrácený socialistický balíček z dílny chemika Kalouska opět shodí pod stůl, Kalousek vypoví tuto koaliční smlouvu a padne vláda, buď tak, nebo nevyjádřením důvěry sněmovnou, tak to znamená poslední velkou prezidentskou roli pro Václava Klause.

Může nechat současný kabinet vládnout v demisi a bez důvěry maximální dobu, co to dovoluje ústava a jmenovat premiérem kohokoliv z ODS, bez politické podpory ve sněmovně, jelikož má právo jmenovat dva premiéry v pořadí za sebou, kteří se o důvěru ve sněmovně pokusí a to je tak cca do konce jeho mandátu, pak to může být klidně sám Václav Klaus jmenován premiérem, kdy toto bude na vrcholném vedení Sněmovny.

Kongres ODS je za dveřmi, pokud šestice statečných opravdu chce něco dokázat a prosadit nějakou změnu, ať jsou motivy každého úplně jiné a rozdílné, tak to není špatná myšlenka, proto by neměli otálet a dnes podpořit program schůze tak, aby dnes prošel balíček druhým čtením a v pátek čtením třetím a v sobotu může být Nečas jen premiérem v demisi a ječet na rožnovském rynku, jelikož by asi měl malou šanci obhájit post předsedy strany.

Nečas nevyhrál ani jedny volby, co je předsedou strany. Padla by mu vláda a byl by premiérem v demisi. Chová se nedůvěryhodně. Intrikuje v rámci vrcholných postů ve straně. Tak jak by to mohl po zaříznutí Topolánka ustát, když Topolánek volby vyhrával?