GLOSA: Nové heslo policejní je šikanovat a buzerovat – preventivní buzerací k policejnímu státu

Debil, blbec, tady blbec a debil, zase debil a blbec, jen tam vzadu blbci dva. Tak nějak by se dal popsat stav u Dopravní policie, jo a nad tím vším se vznáší Tomáš Lerch. Veškerá technika a veškeré lidské síly budou vyhnány do ulic a bude se měřit rychlost, zda řidiči nejedou 51 km/h v obci, tam kde je povolena rychlost 50 km/h a podobně. Dále se zaměří na technický stav vozidel, už vidím, jak tomu panáci s bílou čapkou na hlavě rozumějí.

Dalším výpotkem nového ředitele je přání, aby dopravní policie mohla zadržet Osvědčení technického průkazu, kdy nabude podezření, že vozidlo není v řádném technickém stavu. Jak tohoto podezření budou nabývat, není vysvětleno. Je to jen další z buzerací, nic víc. Dokud není řádně a dle zákona rozhodnuto, že vozidlo je nezpůsobilé, tak je způsobilé. Nebo si Lerch myslí, že jeho uniformované Lerchtapo to bude umět posoudit lépe než Stanice technické kontroly? Dnešní úprava, kdy policie může nařídit mimořádnou technickou kontrolu vozidla je už za hranicí slušné svobody, a proto je až nad míru dostačující.

Chodci povinně v reflexních oblečcích nebo s odrazkou na zadnici? To je taky nápad. Nyní už chybí jen jedno a to pravomoc, aby účastník silničního provozu, který se znelíbí policejnímu drábovi z Dopravní policie, mohl být na místě a bez otálení zastřelen. To bude pak na silnicích nejbezpečněji, jelikož budeme raději všichni sedět doma.