Další premiérská debilita

Není to zase tak dávno, kdy premiér Nečas označil národ, prezidenta a spolustraníky za debily, aby se nakonec dozvěděl, že největším debilem je on sám, ruku v ruku s Kalouskem, ten je zase něco jiného, jak rád s oblibou o sobě tvrdil. Včera ovšem premiér opět zaperlil a předvedl premiérskou debilitu. Kdo si pamatuje a vzpomíná, tak tato vláda se po volbách a po uzavření nekonečného románu, zvaného koaliční smlouva olepila nálepkou, že je vládou rozpočtové zodpovědnosti a boje proti korupci.

Jádrem debility v provedení premiéra a jeho věrných v rámci ODS je neschopnost dodržovat vlastní program, kdy voličům slibovali nízké daně, a že bez nich to nepůjde, tak dostali mandát. Jen co Nečas usedl do Strakovy akademie, tak zapomněl, pod vlivem chemického a galaktického ministra financí, co to nízké daně jsou a snaží se protlačovat „rozpočtovou zodpovědnost“ tím, že zvyšuje daně, na místo, aby se rušily zbytné úřady, které stejně nic nedělají, jen jsou podmínkou přerozdělování ze státního eráru a tím zvyšují prokorupční prostředí.

Včerejšího dne vyzvala TOP 09, strana pokroku na cestě do pekel, svého koaličního partnera ODS, aby se „nějak dohodli“ a vše dohodnuté schválili, daně, důchodová reforma a ostatní paskvily s dílen jednotlivých ministrů TOP 09. Tak nějak se dohodli, to asi znamená, prostě ty rozumné, kteří si to už nenechali líbit, aby premiér se svým poskokem, předsedou poslaneckého klubu ODS Stajurou, přinutil odsouhlasit TOPácké výmysly nebo je podle zkušeností „poradců“ nějak uplatili financemi nebo funkcemi. Víte, že Kalousek nerozezná úplatek od provize?

Jenže právě Ti, kteří nechtějí zvedat ruce pro zvýšené daně, dodržují volební program, jelikož rozpočtová zodpovědnost není o zvyšování daní, ale o reformě veřejných financí, tak jak je deklarována v minulosti. Dále tím, že odmítají vyšší daně, tak bojují i proti korupci, jelikož čím méně bude ve státní kase, tím méně se přerozdělí a čím méně se přerozdělí, tak tím méně se korupčně ukradne. Korupce ve veřejném a státním sektoru je určité pevně dané procento všech veřejných peněz.

Premiérská debilita on-line: Namísto, aby se Nečas ohradil proti slovům TOP09, že jejich strana je demokratická, tak jak mají v názvu, že každý poslanec má svůj mandát a povinnost hlasovat podle svého nejlepšího vědomí a svědomí s odpovědností ke svým voličům a nikoliv pod nátlakem, nýbrž absolutně svobodně, tak TOPce a Kalouskovi přitakal, že vlastně taková vláda nemá cenu.

Neřekl nic nového, vláda nemůže mít cenu, když premiér, který stojí v jejím čele a je obklopen tajtrlíčky, je sám bez ceny. Už je všechny vidím na garážovém výprodeji, jako komplet za jednu korunu a padesát haléřů, všechny ty tajtrlíčky: Nečas, Peake, Kalousek, Drábek, Heger a mezi tím nepřebalení spící Růženka Karel.