Zle je, zle matičko je – Hösch jde!

To se začínají dít, pane, ale věci, že i politický psychiatr byl do zbraně proti lidu povolán. Kde zůstala ta Vaše, tak ještě nedávná, bohorovnost, blahosklonnost a spektakulární tolerance, pane profesore Höschle? Vaší nadřazenost a aroganci nahradila už jen pouhá hysterie. Určitě víte, co si naordinovat. Nebo po jaké intoxikaci jste pro časopis Reflex napsal tento duševně gigantický pamfletíček s titulkem Internet plný „myslitelů“? Zle je, zle matičko je – Höschl jde!

Schwarzenberg a Höschl - Pán a jeho sluha - Forum 2000 [1]

Schwarzenberg a Höschl – Pán a jeho sluha – Forum 2000 [1]

Nevím, nechám to na posouzení Vašich kolegů, pane profesore, ale ono by to asi už stálo za nějakou tu medikaci, když jste schopen ze sebe vypustit toto: “Čech, který Putinovi skočí na jeho imperialismus, je vlastně vlastizrádce. Z Ruska sem šel vždy jen primitivismus, zaostalost, demagogie, násilí, opilství, imperialismus, zamindrákovanost, tepláky…” Ono se dnes tak nějak diagnostikuje na dálku, bez pacienta. Pokud to dělá odborník, tak proč ne laik?

Ne, nebudu hodnotit duševní zdraví páně Höschla, toho jsem dalek, jen s úsměvem si myslím jedno o jeho další poluci: “Důležité je, jak moc máte sevřený zadek Vy, jak moc se přikláníte k mocným…” K tomu snad jen jedno, že panu profesorovi by nyní řitní dírkou neprošel ani ten nejmenší malinký špendlíček. Ale možná by mu prospěl spínací, aby mu půlky dobře sevřené držely.

Už chybí jen schůze pražských kavárenských jelit, jednotné prohlášení ze závodů a nějaký ten aktív věčných studentíků, pak vyhrabat ostatky Havlíčka a pochodovat za zvuku bubínků a v žoldu Obamy na Rusko a tam krásně pochcípat, tak jako všichni, kteří takové tažení vyzkoušeli.

Když je propaganda zaseknutá, tak psychiatry volá, aby těm co rozum zůstal, bylo vysvětleno, že jsou vlastně blázni. Duchem malověrní uvěří, ale ty zdravé to jen o jejich zdravém úsudku utvrdí. Svět není černobílý, pane profesore, to byste díky svému věku, vzdělání a zkušenostem měl vědět. Nebo kolik Vám za takové dřísty platí?

[1] Foto pořízeno fotografickým vyfocením fotografie na www.hoschl.cz