Prezidentské volby v rukou idiotských úředníků Ministerstva vnitra

To že bude přímá volba prezidenta typickým klaunským vystoupením po Česku, tak to jsem zmiňoval již několikrát. Navíc každý rozumný jedinec s tím i počítá. Jenže tak nějak se předpokládalo, že o hlavní zábavu se postarají sami kandidáti a média, které jim na jejich exhibice budou dávat prostor. Některé z nich budou jedny upřednostňovat a o jiných skoro mlčet, aby se tyto dvě skupiny na jiných médiích z toho mohly obviňovat.

O překvapení se nepostaral ani Kadimůra Okamůra, který své sympatie ke komunistům dával najevo už v senátorské kampani, tím že prohlásil, že systém který má nejvíce mrtvol v dějinách za sebou, je nejdemokratičtější. Ani se o překvapení nepostaral prof. Franz, když vytkl polistopadové garnituře, právě nevypořádání se s komunisty po vzoru německé denacifikace a procesy norimberským podobnými.

O zatím největší senzaci se postarali idioti. Ale tak je to vždy. Takovým malým předkrmem byla JUDr. Klára Alžběta Samková, která neunesla podporu 128 lidí, kteří jí podepsali petici. Ovšem u této afektované advokátky jsme zvyklí a připravení na ledacos. Ovšem to co předvedli úředníci Ministerstva vnitra, s tím nemohl počítat nikdo. Ani ten, který si o jakémkoliv úředníkovi myslí to nejhorší, že to jsou nevzdělaní darmožrouti a zbyteční paraziti.

Pokud na vnitru nevědí, jak se počítá průměr ze dvou kontrolních vzorků, tak je to smutné. Protože s touto základní úlohou by se vypořádali žáci základních škol. Můžete namítat, že veřejná správa nemusí umět počítat. No měla by. Základní matematické úlohy vypovídají o inteligenci jedince. Navíc výmluva z ministerstva zněla: Vše počítal program, který nám dodalo IT oddělení. Potom bychom se mněli ptát, jaké to je IT oddělení na vnitru, když tam programátor vyrobí takový paskvil.

Právě programátor by měl znát a chápat matematické úlohy. Ovšem zase tato matematická úloha je tak primitivní, že o tom asi ani nějak nepřemýšlel. Jenže kde je kontrola výstupu. Nebo pro ministerstva obecně neplatí, že si musí práci po sobě kontrolovat? Navíc, když je to v řízení na základě speciálního zákona. Tedy činnost, kterou nedělají denně.

Prohlášení vrcholného úředníka, že si mohou vyřazení podat odvolání k soudu, tak to je prohlášení arogantního idiota. Nikdo by určitě ministerstvu nezazlíval, kdyby samo od sebe vydalo opravné rozhodnutí. Zahodili by idiotský program a spočítali to na papíře s tužkou a pro hloupější úředníky s kalkulačkou. Ovšem to by nesměli být idioti!