Okurka

Prázdniny ubíhají a na mediálním poli vládne okurka. Není to žádný existující vládce, nýbrž jen pověstná “okurková sezóna,” proto i bulvár je v koncích a například Blesk na třech stránkách rozebíral odjezd Jiřího Paroubka na dovolenou a kdo to jako s ním měl cestovat, až z toho vypadlo, že jej daná paní vezla jen na letiště.

Radek Velička | kresba: Shaana


Osobně se přiznám, že bych si na tyto letní dny do redakce k redaktorům najal i editora vydání a věnoval se jen líně ředitelské židli. To by bylo. Makal by někdo jiný. No, makal. Právě díky té okurce, je složité to vydání nějak dát do kupy. Kolegové se snaží sebevíc, abych byl nějakými zprávami a informacemi zásoben. Ale to nestačí.

Prostě je okurka. Takže díky snaze dodat nějaké zprávy a informace, bychom asi měli informovat o tom, jak někde v Horní či Dolní, spadlo kotě se stromu a zlomilo si cosi? Ne, takové zprávy neprojdou. Ovšem média na vymývání hlav tyto časy využívají na masivní propagandu. Nic se neděje, tak se vyrábějí zprávy podle průzkumů, anket či “vědeckých studií.”

Všechny tyto rádoby “měřiče” nálad či vlastností jsou odolné zfalšování, asi jako americké prezidentské volby. Nebo volby obecně. A letošní okurku presstituti využili na šíření lží, dezinformací a propagandy, aby nám sdělili, že Češi jsou největšími rasisty. Ovšem kdo je to Čech? Ten kdo žije v České republice? Ne. Tady jsou i Moravané a Slezané, Vietnamci, Slováci, Ukrajinci a Poláci. Češi mezi sebe a za Čecha většinou považují toho, kdo mluví Česky – pravda nejlépe bez přízvuku.

Tudíž už jenom informace o tom, že Češi jsou největší rasisté v Evropě je hloupá propaganda, jelikož jako taková někoho za rasistu označí, ale neupřesní koho tak označuje. A tím pěkně tvoří dezinformaci. A kde je CTHH? Ti nemají čas na odhalení takové dezinformace, hovada z CTHH cenzurují Facebook. K tomu však přeci byli založeni. Ale to je jiná písnička. Prostě okurka.