Mediokracie v režii České televize

Sice je ještě léto, ale podzimní krajské volby už klepou, co klepou, přímo bouchají na dveře. Jaká bude předvolební kampaň? To je ve hvězdách. Strany vždy předem zveřejní, kolik do kampaní investují, a stejně je to pak jinak. Takže v tomto ohledu to může být voličstvu jedno, ono to vždy nějak dopadne. Zase uvidíme na ulicích pitvořící se politiky, s kytkami a jinými serepetičkami, aby se vetřeli do přízně voličů. To je tak jediné, co vesměs nabízejí, až na pár výjimek, politické strany moc programových řešení nenabízejí. Ovšem jak zamíchá volebním výsledkem hlavní mediokrat v České republice? Kdo že to je? Je to právě Česká televize, za naše, jejich.

Už začínají prosakovat informace, že hlavní kabaret ve vysílání ČT Otázky Václava Moravce, chystají zase nějaký předvolební speciál. Jaká budou pravidla tohoto speciálu? Diskriminační jako vždy? Ano. On tým vedle pana moderátora Moravce ani neumí jiný formát, nežli diskriminační. A navíc vždy propaguje stranu zločineckou a zavrženíhodnou. Víte, která to je. Máme zákon, že taková je a ČT je stále propaguje, tím že představitelům KSČM dává prostor a co že jsou zvoleni. Hitler byl taktéž zvolen.

Tak jakýpak asi Speciál OVM bude? Podle všech informací se v každém kraji tohoto vysílání zúčastní jen šest (!) představitelů politických stran. Tyto strany budou vybrány dvěma “nezávislými” agenturami na základě voličských preferencí. Víme moc dobře, jak tyto průzkumy fungují a jak moc jsou věrohodné, kdy odchylka mezi průzkumem a reálným výsledkem voleb může být až 5 %.

On vůbec způsob, jak bude tým lidí kolem Václava Moravce vybírat hosty do svého speciálu, je nedemokratický, protože veřejná diskuse na kanálu veřejnoprávní televize bude otevřena pouze šesti stranám v každém kraji a právě na výběru v režii České televize, kde bere Česká televize morální autoritu, takto rozhodovat? Kde se v České televizi bere ta drzost takto přímo ovlivňovat volební výsledky?

Namítáte-li, že toto se v režii pořadu OVM děje běžně před každými volbami, tak máte pravdu. Ovšem při volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky je tento způsob nehorázného ovlivňování volebních výsledků ze strany ČT mírně oslaben tím, že každý kandidující subjekt má právo na stejný přístup do vysílání v rámci zákonem stanovených předvolebních spotů. Toto ovšem při krajských či jiných volbách neplatí.

Ona Česká televize po spacákové okupaci byla uloupena českým divákům a je ovládána osobami, které mají různé hrůzné zájmy a jsou z jasných zájmových skupin. Kdy hlavní hlasnou troubou politického ovlivňování je právě pořad Otázky Václava Moravce. Tento pořad se snaží každou neděli směřovat politické dění v naší republice a vůbec neskrývá tento aktivismus. Kolikrát jste slyšeli: “O čem se bude po dnešních otázkách mluvit?”

Závěrem se vraťme k výše zmiňovanému Speciálu OVM před krajskými volbami. Jde ČT pouze o sledovanost, nebo účelově se snaží aktivistické skupiny v rámci ČT dlouhodobě ovlivňovat českou politickou scénu? Pokud ČT od záměru vysílat Speciál OVM v takovém formátu neustoupí, tak je to projev mediokracie, kdy veřejnoprávní televizi otevřeně a neskrývavě aktivisticky ovlivňuje demokratickou soutěž politických subjektů před volbami.

Stačí se podívat do minulosti kolik hrůzných a zrůdných politických projektů již Česká televizi vytáhla z politické nicoty až na světlo světa. Z krátké minulosti to jsou třeba Strana zelených a Věci veřejné, dále pak umožnila v klinické smrti přežívat Unii svobody atd. atd.

Zaslouží si plátce tzv. televizní daně, kterou celou spotřebuje ČT, takové zacházení od ČT? Z ČT stále slyšíme, že to je naše vaše televize, nevím, jak to chápou oni, ale já to spíše vidím, že to je JEJICH TELEVIZE ZA NAŠE PENÍZE!