GLOSA: Tak už máme tři kandidáty na prezidenta

Všude v médiích naše presstitutky píší a žvaní, že kandiduje ten či onen, jenž ono výbavou českých novinářů není inteligence, ta je zakázána, ale žvanivost. Pokud nějaká pofiderní figurka nejlépe právdoláskařská někde zmíní, že by chtěla být prezidentem, tak je hned pro ně kandidát. Ovšem pozor, kandidátem se může stát pouze ten, kdo má zákonnou podporu. Tudíž zatím máme kandidáty tři, kteří nasbírali 50.000 tisíc podpisů na petici za svou kandidaturu. A i ti tři mají svou kandidaturu jen podmínečnou, jelikož se bude muset ještě ověřit pravost těch signatářů, s výjimkou Zemena, ten má podporu i zákonodárců.

Zbylí uchazeči o pražský hrad jsou zatím jen aspiranti na kandidáta. Jenže tak nějak i oni o sobě až na jednu výjimku, Ladislav Jakl, o sobě mluví jako o kandidátech. Jen pan Jakl o sobě mluví jako o aspirantovi na kandidáta. Ona pokora nikdy neuškodí.

A kdo nasbíral podpisy, tak zatím je to Miloš Zeman a Jana Bobošíková, pro které je to už druhá kandidatura a při předešlých byli neúspěšní a pak Honza Pohádkář Fischer. Dále jsou kandidáti navrženi zákonodárci, kteří nic sbírat nemuseli, prostě si nechali schválit pohodlný zákon – Sobotka, Dientsbier, Schwarzenberg, (Zeman).  Ani jedna z osob, které jsou zatím kandidáty, není na tuto funkci vhodná, tak zatím nás ochraňuj všemohoucí, snad ještě někde těch 50.000 tisíc podpisů nasbírá.