Filip Renč se údajně o Samkové vyjádřil takto: Je to cikánská kráva

Advokátka Samková, která je proslulá hloupými řečmi, ale co, každý je takový, jak se narodí, si nejnověji našla jako svůj terč svých ničemných a nechutných řečí, kterými nás občas kulturně obohacuje, režiséra Filipa Renče. Podle jejího názoru se měl dopustit v jednom díle pokračování seriálu Sanitka 2 rasistického útoku vůči cikánům.

Na svém profilu na sociální síti na Facebooku napsala: „Filip Renč je pochopitelně debil, neboť stále platí ono dobré: když nevím, tož se zeptám. Zde si nedal ani tu minimální práci zjistit minimum reality. Tedy, pokud mu šlo o realitu,” napsala rozzuřená Samková patrně i s pěnou u huby.

Samková je advokátka, kterou soud pro zaujatost vyloučil z procesu s cikány, kteří mačetami napadli nevinné lidi, protože jednoho z nich měla údajně navádět ke křivé výpovědi. Snad jen sledování mnoha soudních procesů, kde jsou souzení cikáni, kteří rasisticky napadají majoritu, nebo návštěva věznice, kde je zřetelné, kdo tam má většinu a kolik jich ve společnosti je, snad stačí. Samková jako obvykle více kvákala, nežli myslela.

Podle Samkové Renč ztvárnil „lživou“ konstrukci o cikánech, když v seriálu byli prezentování jako násilníci a kriminálnici. Podle ní si režisér dovolil moc, jelikož třeba pokud by to i byla pravda, tak se taková pravda nesmí veřejně prezentovat, jelikož by to danému etiku mohlo uškodit. Zda je to pravdou či nikoliv nechť si posoudí čtenář sám. Nikomu jeho názory nebudeme diktovat jako hloupá Samková. Jen hlupák má patent na rozum a tato advokátka takto vystupuje stále, jako takový brouk pytlík v sukních.

Představy bílé majority o cikánech, které prezentuje i prý i seriál Sanitka, jsou podle Samkové k smíchu. Asi se směje sama, jelikož nebydlí vedle lokalit se sociálně vyloučenými, kde je zvýšená drobná kriminalita, přepadávání lidí za bílého dne, běžné tam jsou přepadení a rasistické cikánské útoky na většinovou společnost. Spíše bychom se měli pořádně vysmát samotné Samkové a zeptat se jí, kdo jí za takové směšné a hloupé řeči platí, nebo jestli je to jen díky její duševní kondici.

Podle reakce, kterou Samková získala od redaktorky Pestrého světa, kde Samková inteligentně kritizovala režiséra Renče, se měl režisér na adresu Samkové e-mailem vyjádřit údajně takto: „Jestli paní Samková říká, že jsem debil, je to cikánská kráva.“ Své výlevy vyjadřovala pěkně v bulváru, to je její pavlačový styl.