Rozpočtová zodpovědnost na petriho miskách

Už jsme si na vládu rozpočtové zodpovědnosti asi zvykli, jelikož se nikde neděje žádný velký povyk, když pokus o ministra financí zveřejnil, jaký plánuje rozpočet a vláda mu jej jako družina jiných pomatenců schválila. Kolik ministrů muselo tuto vládu opustit s populistickým tvrzením premiéra, že nezvládají na svém resortu šetřit. Důvody odchodu musely být vždy jiné, jelikož tato vláda nešetří a není rozpočtově zodpovědná, spíše naopak rozpočty posílá přímo do pekel a to veřejně na odiv všem.

Kalousek asi někde něco čichal a čichací sůl to nebyla, když on a jeho „experti“ na ministerstvu tvořili rozpočet na příští rok, jelikož počítá s růstem ekonomiky, jako by ekonomiku pobízel, a ne škrtil zvyšováním všemožných daní a jinými restrikcemi. Nečas a Kalousek se rozhodli, že se jako blbečkové budou všem smát do obličejů, ale za zády budou ze všech právě ty blbečky dělat. Protože jak jinak nazvat jejich kroky, že příští rok počítají s nárůstem státních úředníků a to cca o patnáct set?

Ekonomové kroutí hlavami a veřejnost beznadějně valí bulvy na to co se děje a je jedno jestli to jsou závistiví levičáci, kteří závidí i lepší nos mezi očima nebo to jsou příznivci liberální ekonomiky, kde každý druhému přeje hodně úspěchu při jeho tvořivosti. Já jsem vždy tuto vládu podezíral z toho, že se zbláznila a z mandátu od pravicových voličů si postavila levicovou vládu, ovšem toto není ani levice, to je destrukce.

Oligarchie se u nás rozrostla do nebývalých rozměrů. Ministr na ministerstvu není veřejný správce resortu, nýbrž určitý gubernátor, který dohlíží nad správným rozdělením eráru, aby se částky dostaly do správných kapes. Když náhodou někdo chce na ministerstvu dělat něco prospěšného, tak je vyměněn za neschopnou poslušnou ovci. A když je nějaký ministr této vlády vidět, že něco dělá, tak dělá paseku a jen škodí, třeba Heger, který si myslí o státu jediné – stát je velký bratr, který své občany buzeruje, kde jen může.

Takže vláda, která slíbila ozdravení veřejných financí, dělá vše pro to, aby svými kroky ekonomiku úplně udusila, bude navyšovat počty úředníku, tím vzroste státní buzerace nad občany, kteří si to vše ze svého platí. A vláda destrukce ve své stále vládní krizi pokračuje dál.