Příběh z jedné ostravské pošty II. – Liana Janáčková v akci

Prvně jsem chtěl celý článek věnovat paní starostce ostravského obvodního městského úřadu Mariánské Hory a Hulváky. Ovšem včerejší zážitek s Lianou Janáčkovou zasadím do prostředí, kde se odehrál. Na internetovém zpravodajském serveru ostrava-online.cz bylo nedávno publikované video pod názvem Příběh z jedné ostravské pošty. Tak toto je malé pokračování, jelikož se jedná o stejnou poštu.

Včerejšího dne jsem moc nestíhal, tak jsem se vydal na poštu později, než rád chodím, kolem půl třetí. Proč tam nerad chodím v ten čas? Je tam moc plno. Kolem poledne je tam pusto a prázdno, ale nestíhal jsem, tak jsem si to musel odstát.

Parkování u pošty v Mariánských Horách není jednoduché, ale nějak se to vždy zvládne. Ovšem včera na parkovišti řádila zkušená a velmi sebestředná řidička. Stála uprostřed a blikala na všechny strany. Zaparkoval jsem na své oblíbené místo. Bylo volné. A na jednou slyším klakson a vidím agresivně parkovat vozidlo za mým autem.

Ze zvědavosti jsem nakoukl, kdo to je, který nerudný chlápek nezvládá situaci na plném parkovišti. A ejhle, ona to paní starostka. A v jakém outfitu? No potkat jí takhle oblečenou na radnici, tak si myslím, že tam myje záchody. Ale to je jiná, každý podle svého.

Co jsem se od ní dozvěděl? Že tam kde stojím, chtěla parkovat ona. Zeptal jsem se, jak jsem to měl poznat, když měla blinkr levý a já stál vpravo od ní. Ale na to nestačila a jen stále cosi hučela. Ovšem pěkně agresivně. Pak mi ještě opatrně, aby své auto si nepoškodila, do mého nacouvala, tak abych nemohl odjet.

To mi bylo jedno, protože cílem nás obou byla pošta a já jako gentleman bych jí pustil před sebe. Nebylo toho třeba, ještě jsem šel do bankomatu, tak jsem na poštu přišel později. Tam jí bylo taky plno. Ale to bylo spíše úsměvné, jak využívala služeb České pošty, s. p.

Co z toho plyne? Závěrečná rada. Potkáte-li se v Ostravě či jinde s Lianou, tak se jí vyhněte, jelikož ona je ve svých očích středobodem vesmíru, ovšem toho svého. A jaký to je vesmír, to víme skoro všichni. Postačuje se podívat na její politickou kariéru a fungování na radnici v Mariánských Horách i v Senátu Parlamentu České republiky, kde je naštěstí toto angažmá jen pouhou minulostí.

P. S. Přílohou je video, Příběh z jedné ostravské pošty.

http://www.youtube.com/watch?v=9jte0oB6rdQ&feature=player_embedded