Podle Ištvánovy logiky by měli být Zeman a Rusnok korupčníci a měl by je ihned v klepetech odtáhnout do vazby

Mluvčí prezidenta Zemana prohlásil, že Rusnok bude z angažmá ve Strakové akademii jmenován členem bankovní rady ČNB, prý se Zemanovi opětovně osvědčil. Rusnok se netají, že o daný post má zájem a ani o tom, že ohledně toho se Zemanem několikrát jednali. Prezident i premiér bez důvěry tím jasně vydali signál, že jmenování Rusnoka do bankovní rady ČNB je politickým dealem za to, že Rusnok vloni přijal od prezidenta nabídku, aby sestavil přechodnou vládu odborníků. Člen bankovní rady je pro Rusnoka úplatek a trafika z rukou Zemana. Stejná optika byla uplatněná Ištvánem na trio exposlanců z ODS, kteří tak skončili ve vazbě.

Státní zástupce Ištván by měl toto vše oznámit své kolegyni Bradáčové, jelikož pokud nebude chtít dělat zase machinace s místní a věcnou příslušností, tak by to měla dozorovat ona. A taky vztah Šlachta a Bradáčová je vstřícnější a otevřenější, takže by mohli rychle spustit akci, při které policejní komando vtrhne na Úřad vlády a do sídla prezidenta, kdy oba vyvedou v poutech pod dozorem kamer medií. Zakuklenci je oba budou pak vozit po celé republice a ukazovat jako cvičené medvědy než je umístí do vazby pro podezření z korupce, tak jak se stalo vloni v létě exposlancům Tluchořovi, Fuksovi a Šnadrovi.

Zmíněné se ovšem není až tak reálné, jelikož právě i Zeman měl mít velký vliv na odklizení Nečasova kabinetu, podobné praktiky, kdy zneužíval policii a BIS, která při loňském zákroku Policie na úřadu vlády pochybila, když premiéra neinformovala, jelikož je to její prioritní povinnost, už co by premiér v minulosti. A právě to je Zemanův podíl na „Nagygate“, jelikož BIS má stále omotanou kolem prstu, z dob kdy jí úkoloval on a dosazoval si tam své lidi nebo nepohodlné lidi odklízel.

Navíc podle Vladimíra Hučína je Ištván ze Zemanovy stáje, což odpovídá tomu, že jej prezident na Hradě přivítal a jak poslušného čokla za dobrou práci podrbal. Dále Hučín přinesl informace, že měl na stole Ištvánovu bezpečností prověrku, kterou nedoporučil udělit, a to mělo být jedním z důvodů, proč Hučína tehdy kriminalizovali, jelikož neposlouchal jako hodný pejsek.

Dál se Hučín, podle jeho slov, odmítl podílet na likvidaci nepohodlné osoby z příkazu Miloše Zemana. Ten měl údajně zneužívat policii a BIS při přípravě likvidace holičky Regecové z Hranic na Moravě, která se postavila proti prodeji svého pozemku, kde podle vlády Miloše Zemana měla vyrůst továrna na výrobu obrazovek. Regecová měla být na příkaz Zemana kriminalizována praktikami, které připomínaly práci StB.