Kam se řítí česká levice

Je zajímavým trendem poslední doby, že levicové strany, krom KSČM, zastávají, spíše než levicové myšlenky, populismus. Ohledně KSČM je jasné, kam se řítí, doufejme, že do záhuby, jelikož jako strana plná rukou od krví politických vězňů, patří na smetiště dějin. Ale co ostatní levicové strany? Vždyť my levici potřebujeme, abychom se mohli vymezovat a vzájemně se kontrolovat. Ovšem jaká je česká nekomunistická levice?

Patrně je třeba vyhlásit pátrání po české nekomunistické levici, jelikož je skoro neviditelná. Jak jsem v úvodu z tohoto hledání levice vyloučil KSČM, zcela jasných důvodů, tak je možno vyloučit i z tohoto hledání ČSSD. Proč? Tak ČSSD se nesnaží dělat levicovou politiku, na levicovou politiku zapomněla ČSSD již od doby Standy Grosse. V té tobě ze soc. dem se mávnutím proutku stala strana středově populistická, která nehájí zájmy nikoho z voličů, ale maže medem voliče kolem huby, aby mohla hájit zájmy své. K úplné dokonalosti to dovedl se svými talenty Jiřík. Ale je jej škoda, protože byl vcelku čitelný, co bude dělat horda mas z soc. dem. bez malého velkého vůdce? Bude nečitelná a o to více populistická.
Tak kam se poděla česká nekomunistická levice? Nějaké uskupení na hraně volitelnosti by se našly, které se jako levice tváří. Ovšem ale jsou na hraně volitelnosti, tak některé z těchto stran zase se stávají populistickými. Nebo je to ta chyba, že nekomunistická levice nemůže být nepopulistická? Asi to možná bude tím, protože ono slibovat všechno všem a nejlépe za nic, to už je populismus sám. A hrát si na Jánošíky, to populární není, protože bohaté si musí levice hýčkat, aby si mohla v zájmu sociálního smíru ukrajovat z úspěchu bohatých na úkor neúspěchu chudých. S tím je možno souhlasit, ovšem za předpokladu, že podpora bude neúspěšným, ale ne líným.
Tak máme v politickém spektru nějakou stranu, která by mohla ovlivňovat politické dění a byla to strana levicová, která nemá přívlastku komunistická či populistická? Já takovou neznám a je mi to moc líto. Místo levičáků máme v naší kotlině přebytek nenávistných nekomunistických fanatiků, kteří si hrají své hry a touží po moci, proto mažou huby voličů medem. Tak takový je stav české nekomunistické levice.
A ke komunistické levici: Haló, haló, proč je Mašínů málo? A tak štěkám jako hrom, ať je Mašínů milion! Být to tak, tak komunistickou levici není třeba ani řešit.