Nečas volá po obnově ztracené důvěry

Dopis Petra Nečase svým straníkům je smutná přehlídka jeho ubohosti. Každému je zřejmé, že si s ním práci sám nedal, ale nechal si jej napsat. Vysypal si tuny popílku na hlavu, ale tak nějak prázdně, bez reálné sebekritiky. Jen tak jak to bylo očekáváno. Pochválil ty, které před tím hanil, jelikož se to očekávalo. Snažil se nastínit budoucnost, že bez dnešní koalice to nejde. A psal ještě něco o obnovení důvěry, a že chce být spojujícím prvkem v ODS, ač on sám jí právě dělí.

Se zděšením můžeme pozorovat, jak se Petr Nečas vzdálil od reality a přesunul se do akvária. Tam neslyší, co se děje venku. Tam je zaneprázdněný vládnutím, že si ani to sklo, co jej odděluje od ostatních, nenechal umýt. Tam proto ani nevidí, co se děje venku.

Měl by si uvědomit, že do čela ODS se dostal jako pučista. Byl to on, kdo byl z jedněch útočníků na Topolánka. Na kongresu nabídl „novou vizi,“ avšak jeho vize byla stejná jako jeho předchůdce, jen zabalena do jiného papíru a jinak prezentována.

Po svém zvolení udělal bezprecedentní krok. Nadiktoval delegátům, jaké chce mít místopředsedy, a byli mu takto navoleni. To že to byla chyba, věděli někteří, již tehdy, zbylí se o tom přesvědčili. Ve vedení nebyla žádná debata a diskuse, jen slepý král Petr, který intrikoval. Proto je ODS tam, kde dnes je.

Obviňovat své kritiky z populismu, tak to je jen běžný folklór, jak kritika zesměšnit. Zapomněl však, že od směšné figurky, to zní právě naopak. Je ovšem rozumné trvat na vládě na stejném půdorysu, jak funguje nyní, avšak po diametrálních personálních změnách. Dominance TOP 09 a Kalouska musí být potlačena a ze slov o reformách musí sejít, musí se začít reformovat. Na reformy není už ani celý rok, jelikož pak bude zase předvolební kampaň a před ní nemá cenu cokoliv dělat, když český volič je, jaký je. Jenže Nečas ukázal, že toto právě neumí, tudíž bez něj to půjde, s ním ne.

Největší blábol je ovšem o obnovování důvěry. Petře Nečasi, důvěry jste do vínku dostal více než dost. Přicházel jste o ni průběžně. Tu Vás odhalil ten, pak zase onen, jak to s Vámi doopravdy je. Už jen slepý hlupák si může o Vás myslet, že jste něco s obsahem. Prvně jste kolem sebe navodil auru geniálního úspěchu, ale prokázal jste svými činy, že jste neúspěšným.

Každý kdo Vás nějakým způsobem poznal, tak musel zjistit, že jste osoba bez stálého a pevného názoru. Proto by bylo na čase odejít a neobhajovat post předsedy strany. ODS byla bez Vás v čele, a pokud již dál v jejím čele nebudete, tak možná bude i v budoucnu hrát důležitou roli na politické scéně. V opačném případě má ODS budoucnost nejasnou.

Je na čase, aby se ODS zbavila Nečase?

  • ANO (69%, 269 hlasů)
  • NE (31%, 120 hlasů)

Celkem hlasovalo: 389

Nahrávání ... Nahrávání ...