Nahoře huj a dole fuj

Lidské osudy jsou nevyzpytatelné, člověk nikdy neví, co jej za života potká. Ovšem řídím se heslem: Co mne nezabije, to mne posílí. Ono taky není nikdy na škodu získávat špatné zkušenosti, teda pokud se z nich jedinec poučí a chyby neopakuje dál. Ano chyboval jsem. Nyní asi pozorný čtenář zpozorněl. Přiznat dneska chybu? Neobvyklé. Sic neobvyklé, ale já se k ní přiznám a veřejně.

Pro mne bylo velkým objevem zjištění pravých věcí, co se novodobého SSM týče. Oni Mladí konzervativci jsou takovou SSM pro ODS, jak bylo SSM pro KSČ. Organizace myšlena jako přípravka na dráhu v ODS.

Jaká je má osobní zkušenost? Věru zajímavá, byl jsem kdysi členem Regionálního klubu Ostrava, kde vládla stranická diktatura ODS. Kde co se v ODS řeklo, to bylo svaté a pomazané. Vše co budu uvádět, jsou jen osobní zkušenosti a z mého úhlu pohledu, třeba to viděl někdo jinak.

Proč jsem zmíněný regionální klub opustil? Tak prvně to bylo přání místní ODS, jelikož jsem byl velmi kritický k velké koalici na ostravském magistrátu a způsobu, jak se někteří náměstci za ODS stali právě náměstky primátora. Ovšem to jsem již kdysi obrazně popisoval a pak mám to jen z druhé ruky, tak nebudu jmenovat a ani se dále šířit. Ovšem tlaky byly takové, že to asi pravdou bylo. A jaký byl povel od ODS? Vyloučit. A proč? Zástupný problém. Prý jsem zneužil stranické logo, které je volně kde stažení na stránkách strany. Tak jsem Mladé konzervativce opustil sám, jelikož co v takovém uskupení pohledávat.

Dále ostravský regionální klub přišel s nápadem, že by se mohl vydávat občasník, tak jsem navrhl jeho název, který byl přijat. Ovšem po mém opuštění organizace se mne nikdo ani nedotázal, zda můj návrh a nápad mohou dále používat, když jsou tak hákliví na duševní vlastnictví. No používají jej dál. A při dotazu jak to mají s duševním vlastnictvím, jsem se dozvěděl, že to byla skupinová práce.

Dále jsem zmiňovaným dal mimořádný členský příspěvek, který měl být prvně mou odměnou za účast na kampani ODS před komunálními volbami. Tu jsem odmítl, jelikož pro mne nebyl motiv finanční, ale snad naivní snaha pomoci. Komu jsem pomáhal, to jsem zjistil pak. Čiň čertu dobře a odmění se peklem. Na zmiňovaný mimořádný příspěvek jsem nikdy neobdržel potvrzení o přijetí.

Těch úsměvných příhod, které někdy až zamrazí, jsem tam zažil povícero, ale závěrem uvedu už jen jednu, aby se čtenářům neudělalo náhodou zcela nevolno.

S radou regionálního klubu Ostrava jsem se domluvil, že pro členy ostravského klubu uspořádám přednášku rétoriky. Kterou jsem uspořádal, a na odměně jsme byli dohodnuti. Dohodnuti, ovšem jen ústně. Přednáška proběhla a odměna? Nikde nic. No nechte si pár ušmudlaných korun, ono přípravka do ODS se musí umět chovat. Nechci již po nich nic.

Ono jak to asi může být s organizací, která je líhní “talentů” pro ODS, když ODS je tam, kde je.