Tramvaje na „Vencl“? Ne, ani náhodou!

Pražský magistrát pod vedením gynekologa blázní více, nežli pod vedením horolezce a psychiatra. Co vše se můžeme dozvědět, to je nehorázné. Václavské náměstí by mělo být opětovně celé zadrátováno dráty, ozvláštněno sloupy, trolejemi a tramvajemi. Dosavadní průjezd je dostatečný. Schválený plán magistrátu, proti kterému se postavila městská část Praha 1, je plán špatný a hloupý, který by zničil jedno z nejkrásnějších náměstí u nás, v Evropě a snad i na světě.

Václavské náměstí se úspěšně zbavilo tramvají již v minulosti. Magistrát by se spíše měl věnovat, jak jej zbavit absolutně veškerá automobilové dopravy, aby Václavák byl zónou klidu. Veškeré automobilové dopravy znamená i odstranění necitlivého oddělení Muzea od „Václaváku“ magistrálou. To mají být cíle Magistrátu Hlavního města Prahy, nikoliv zatěžování oblasti další dopravou, ač hromadnou.

Pražští politici by se měli uvědomit, že „Vencl“ není jen pražanů, ale všech Čechů, Moravanů a Slezanů. Je to náměstí, kde se odehrávaly dějiny. Je to místo věnováno patronovi Českých zemí, sv. Václavovi, proto i takto by se tímto prostorem mělo nakládat. Václavskému náměstí by slušela pěší zóna a to nejvíce. Nad tím by se mělo zamýšlet, více zeleně, trávníků, zelených ploch a méně vozovek, betonu, dlažebních kostek a asfaltu a vůbec ne tramvaje, dnešní průjezd stačí.