Sukiny syny
Úplně první Poslechovka Rádia VTV je věnována post-punkové kapele od Oněžského jezera. Tam někde, kde ústí ruská řeka Šuja do místního jezera vznikla huba, kterou dnes uslyšíte. Kapela se jmenuje SUKINY SYNY, což si každý asi sám volně přeloží. Pocházejí z města Petrozavodsk, což je hlavní město Republiky Karélie v Ruské federaci 300 kilometrů severovýchodně od Petrohradu. Více ZDE.
Wooden Ambulance
V pořadí druhá Poslechovka Rádia VTV je věnována srbské osmičlenné kapele Wooden Ambulance. Tedy dřevěné sanitce. Kapelu založil v roce 2009 Goran Grubisić, který v Srbsku byl už v té době známý a oblíbený. Goran Grubisić je Srbsku také známý jako bubeník post rokové kapely Ana Never, což je znát i ve zvuku Wooden Abulance, která hraje Indie Americanu, což je spojení Indie Rocku a Americany, kdy zpěv Gorana Grubisiće lze rozdělit na melodický v písních, ve kterých převládá styl Americany, až po zastřeně chraplavý post-punkový. Více ZDE.
The Tunnel
Další Poslechovka Rádia VTV je věnována kapele ze San Franciska. The Tunnel jsou noise-rockoví darebáci. Zdokonalují svou jedinečnou směs strašidelného post-punku a temné atmosféry a to už od roku 2008. Jejich tvorba je opojná směs balad psanců za použití výstředních bicích automatů, rozsáhlého sci-fi blues a úderného deathrocku. Hrdinové děsivých příběhů zpěváka a kytaristy Jeffa Wagnera mají po kapsách hromadu griftts, tedy špinavých peněz, ale určitě to nejsou nihilisté. Jeho příběhy o antihrdinech jsou podporovány divokými a hypnotickými rytmy, basy a syntetizátory v režii Sama Blacka a bubeníka Patrika Crawforda. Více ZDE.
Limiñanas
Čtvrtá Poslechovka Rádia VTV je věnována dvojici The Limiñanas, která začala svou hudební kariéru v roce 2009. V říjnu toho roku Lionel a Marie Limiñanovi spustili projekt svého domácího studia. Jejich tvorba je inspirována také vyhříváním se na slunci jižní Francie. Jejich zvuk je provokativní a jedinečný. Během prvních let The Limiñanas vydávali výhradně v amerických hudebních vydavatelstvích, proto se těšili větší slávě ve Spojených státech než ve Francii. Jejich tvorba je proto nejen ve francouzském jazyce, ale i v angličtině. Více ZDE.
Quimorucru
Quimorucru [ki´mori ckry] je skupina složená z šesti hudebníků z Lavalu a především Montréalu v kanadském Québecu. Jedná se o frankofonní oblast Kanady, proto se odkazují na kořeny všech Akaďanů. Cajunové nebo také Akaďané jsou potomci francouzských osadníků z kanadské oblasti Akádie (francouzsky L’Acadie, dnes Nové Skotsko), kteří byli po sedmileté válce (1756–63) vítěznými Brity vyhnáni a část z nich se usídlila v okolí města New Orleans a na přilehlém pobřeží. Ovšem za Akaďany se považují všichni frankofonní obyvatelé Severní Ameriky. Více ZDE.
The Inventors
The Inventors jsou originální čtyřčlenná rocková skupina pocházející z Chicaga. Současnou sestavu tvoří: Joe Steffek – zpěv a kytara. Ray Skamay – sólová kytara, Nick Kieta – baskytara a nakonec Tommy Mendoza, který hraje na bicí. Nick, Ray a Joe jsou zakládajícími členy kapely. Toto trio spolu tvoří tak či onak hudbu už od puberty. V roce 2014 formálně přijali jméno The Inventors, našli bubeníka Granta Osslera a vydali několik singlů. Více ZDE.
Cletus Got Shot
Kapela Cletus Got Shot (Cletus se zastřelil) zahájila svou činnost v roce 2007. Pochází z Fayetteville, což je druhé největší město v Arkansasu a sídelním městem okresu Washington na okraji Bostonských hor. Do roku 1829 bylo město pojmenováno Washington, pak jej přejmenovali po příchodu velkého množství osadníků z Fyetteville ve státě Tennessee. Formace Cletus Got Shot vydala tři alba a jedno bonusové. Jejich první neslo stejný název jako název kapely. Pak přišli s albem UNAMERICAN a posléze s albem Working Songs for the Drinking Class, které má i další bonusovou část Drinking Songs for the Working Class obsahující dalších osm songů. Více ZDE.