Pohádky Němcové ovčí babičky

Mirka Němcová je zklamaná nad výsledky voleb. Podle ní je vinou neúspěchu rozhádaná strana, za co můžou prý „rebelové“, dále pak neschopní kandidáti, kteří neustáli svou úlohu. Vysvětlení těchto slov leze najít dvojí až trojí. Vzhledem stavu, kde se ODS nachází je asi nejpravděpodobnější, že tyto bláboly jsou z pera Nečase a místopředsedkyně strany, která je snad ještě u někoho oblíbená, je jen mluvčí, těchto myšlenek, aby se pravicový volič rovnou z Nečase nepozvracel.

Další vysvětlení možno hledat v pokusu o obhajobu svého mandátu v předsednictvu strany, která se potácí mezi klinickou smrtí a smrtí. Proto tyto sobecké výkřiky nejen, že neprospějí samotné Němcové, která nám tady tímto píše své novodobé Pohádky ovčí babičky, ale straně spíše ublíží. „Rebelové“, kteří nemají snad na nic společný názor, se dohodli na jednom: Porušování volebních slibů, programu a stanov strany, to je to, co ODS škodí a ubírá voliče. Výsledky voleb jsou jen důkazem jejich pravdy, ne opak, který nám předsedkyně Sněmovny chce vnutit se šibalským úsměvem zralé dámy.

Třetí vysvětlení jejího postupu je asi nejméně pravděpodobné, ale i toto se ústavním činitelům a politikům stává. Ztratila absolutně kontakt s realitou, ve které my všichni ostatní žijme. Ono už způsob obhajoby, který zvolila, při odhalení, že její služební vozidlo zneužívá její syn, by toto naznačoval. Protože jak jinak mohla svalovat vinu neúspěchu ve volbách na kandidáty, na ty „hrdiny“, kteří se postavili do čela kandidátek a snažili se voliče přesvědčit, že kůň ODS ještě žije, že to není jízda na mrtvém koni, ale na koni snad ještě žijícím, ač tomu sami moc nevěřili.

Viníkem neúspěchu ODS nejsou „rebelové“ ani kandidáti říjnových voleb, ale je to předsednictvo ODS, které nutí své členy, poslance, senátory a zastupitele k porušování základní principů strany, na kterých byla založena, programu, volebních slibů a stanov. Nebo jak jinak si vysvětlit, že svým způsobem je i Jaroslav Kubera „rebel“ jelikož zvrácené zvyšování daní, coby senátor, hlasitě odmítl a senátorem byl zvolen s pěkným výsledkem.

Pokud vyjádření paní Němcové je oficiálním stanoviskem ODS, tak ODS nedožije vánoc, jelikož samotní příčetní členové, kteří v partaji zbyli, by měli pacienta odpojit od podpůrných přístrojů. Kongres ukáže, zda předsednictvu a jim věrným, jde jen o korýtko nebo o ideologii. Protože tam bude i valná většina právě těch kandidátů, které pohádkářka Němcová poplivala a oni sami vědí, že jim místo lídra na krajských kandidátkách, tak nějak zbylo. O čemž mohou mluvit i kandidáti na senátora, kteří neobhajovali svůj mandát.

Toto pokud nebude na kongresu ODS reflektováno a celé předsednictvo nebude i se svými myšlenkovými pochody posláno do háje a zařazeno do řad řadových členů, tak si mohou odhlasovat delegáti jediné a poslední usnesení: Prosíme posledního, aby zhasl aneb s Nečasem na konečné časy.